Aktualności

Nowy Sącz, dnia 27 lutego 2020 roku.


O G Ł O S Z E N I E   O   L I K W I D A C J I
Sądeckiej Organizacji Turystycznej


Likwidator Sądeckiej Organizacji Turystycznej informuje, iż na podstawie Uchwały Walnego Zebrania nr 3/WZ/2019z dnia 5 grudnia2019 r. Stowarzyszenie postawione zostało w stan likwidacji, w wyniku której podmiot ten zostanie rozwiązany i wykreślony z Krajowego Rejestru Sądowego.

Na likwidatora został wyznaczony: Józef Broński.  

Wzywa się do składania ewentualnych roszczeń w stosunku do Stowarzyszenia w terminie do 30 marca 2020 r. pocztą elektroniczną na adres jbronski@poczta.onet.pl

Złożenie wniosku o wykreślenie Stowarzyszenia z Krajowego Rejestru Sądowego planowane jest do dnia  30 grudnia 2020r.

Wszelkie informacje związane z prowadzoną likwidacją udzielane są pod nr telefonu: 603 805 010.


Likwidator:
Józef Broński
Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw 22-24.11.2018


SOT na 26 Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw w dniach 22-24.11.2018

Targi Turystyczne World Travel Show w Nadarzynie 21.10.2018 - galeria zdjęć

SOT na Targach World Travel Show w Nadarzynie w dniach 19-21.10.2018 r


Międzynarodowe Targi Turystyczne w Katowicach 23-25.03.2018 - galeria zdjęć


SOT na Międzynarodowych Targach Turystycznych GLOBalnie w Katowicach w dniach 23-25 marca 2018. 

Opera Rigoletto w Regietowie 7.7.2018

Stadnina Koni Huculskich "Gładyszów" zaprasza na Operę Rigoletto 7 lipca 2018 o godz.21. Program imprezy zamieszczono na plakacie.


Międzynarodowe Targi Turystyczne "Tour Salon" w Poznaniu 9-11.02.2018


SOT na Międzynarodowych Targach Turystycznych "Tour Salon" w Poznaniu w dniach 9-11 luty 2018. 

Międzynarodowe Targi Turystyczne "TT Warsaw" 23-25.11.2017


SOT na 25 Międzynarodowych Targach Turystycznych "TT Warsaw" w dniach 23-25 listopada 2017. 

Koncert i Bal Andrzejkowy w Regietowie 25.11.2017

Stadnina Koni Huculskich "Gładyszów" zaprasza na Koncert oraz Bal Andrzejkowy dnia 25 listopada 2017 roku. Szczegółowy program imprezy zamieszczono na plakacie.


SOT na VII Przeglądzie Rękodzieła i Kuchni Regionalnej w Porębie Spytkowskiej w dniu 8.10.2017 

Stoiska rękodzieła i kuchni regionalnej  "Małopolskiej Wsi Pachnącej Ziołami", przygotowane przez Marię Karaś z Artystycznej Zagrody prezentowały się okazale


Aplikacja Mobilna „Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami”  - pobierz z Google Play

Aplikacja Mobilna „Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami” na smartfony i tablety z systemem Android jest już dostępna w sklepie Google Play. Aplikacja zawiera m.in.: ofertę i opis gospodarstw, cennik , mapę z lokalizacją, szybki kontakt z właścicielami obiektów, galerię zdjęć.


Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z dziedziny turystyki pn. „Małopolska Gościnna”  


Katalogi ofert gospodarst agroturystycznych teraz również w wersji angielskiej

Wersje angielskie katalogów ofert gospodarst agroturystycznych:

- Małopolska Wieś w Siodle
- Małopolska Wieś dla Dzieci
- Małopolska Wieś dla Seniorów
- Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami


Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z dziedziny turystyki pn. „Małopolska Gościnna”  


Zaproszenie na XXIII Dni Huculskie

Stadnina Koni Huculskich w Regietowie zaprasza 15-17 września 2017 do Regietowa na Mistrzostwa Polski Koni Rasy Huculskiej.
Więcej informacji na plakacie.


Zaproszenie na Muzyczną baśń dla dorosłych

Stadnina Koni Huculskich w Regietowie zaprasza 8 lipca 2017 o godz. 21.00 na Muzyczną baśń dla dorosłych "Wesoła Wdówka".
Więcej informacji na plakacie.


SOT laureatem I miejsca na MTT Lato 2017 w Warszawie - galeria zdjęć

Kolejne targi, kolejny sukces na XXII edycji Miedzynarodowych Targów Turystycznych „Lato-2017” w Warszawie.

Tym razem SOT laureatem I miejsca w konkursie na „Najlepszą ofertę ekspozycyjną polskiego regionu”, oragnizowanym przez Polską Organizację Turystyczną oraz MTtargi Polska.

Przy dużej konkurencji, (ponad 220 wystawców krajowych i zagranicznych), stoisko SOT zostało najwyżej ocenione. Goście odwiedzajacy stoisko SOT, mogli poznać oferty specjalistycznych produktów Małopolskiej Agroturystyki, zdegustwoać regionalnych potraw, poznać tajnki rękodzieła ludowego podczas warsztatów, uczestniczyć w licznie organizowanych konkursach.


Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z dziedziny turystyki pn. „Małopolska Gościnna”  


Targi MTT w Katowicach - galeria zdjęć

"Stoisko SOT na MTT Globalnie w Katowicach w dniach 31.03-2.04.2017. Członkowie SOT dopisali, niestety organizatorzy targów nie zadbali o frekwencję Ślązaków!."

 

Targi ITB w Berlinie - galeria zdjęć

Przedstawiciele Sądeckiej Organizacji Turystycznej: Czesława Adamik z Sądeckiego Bartnika i Marian Mółka, rzeźbiarz ludowy, na targach ITB w Berlinie, marzec 2017. Fot. Katarzyna Orzechowska.


 

Róża Regionów 2016 dla SOT - galeria zdjęć

Stoisko  SOT na Tour Salon w Poznaniu 17-19.02.2017. Podczas targów  folder "Małopolska Wieś w Siodle"  nagrodzony; "Godłem Róży Regionów 2016"


 

Małopolska Wieś w Siodle nagrodzona - ODYS 2016

"Małopolska Wieś w Siodle" - laureatem w konkursie na najlepszą jakość usług turystycznych w województwie małopolskim ODYS-2016. Konkurs organizowany przez Krakowską Izbę Turystyki wspólnie z Województwem Małopolskim, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Prezydenta Miasta Krakowa. Uroczyste zakończenie Konkursu miało miejsce w dniu 12.12.2016 w Dworze Sieraków.


 


SOT na 24 Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw

W dniach 24-26.11.2016  Sądecka Organizacja Turystyczna,  uczestniczyła w 24 Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw. To największa impreza targowa w Polsce, uczestniczyło w nich 450 wystawców z 45 krajów w tym wielu touroperatorów krajowych  i zagranicznych.
Na stoisku zaprezentowane zostały atrakcje regionu,  oraz bogata oferta turystyki zimowej członków SOT, ciesząca się dużym zainteresowaniem odwiedzających targi.
W programie tegorocznych TT Warsaw znalazły się konferencje, prezentacje oraz warsztaty dla branży turystycznej.


 


Głosuj na „Małopolska Wieś w Siodle” w konkursie internetowym na "Najlepszy Produkt Turystyczny"

Zachęcamy Państwa do oddania głosu na "Małopolską Wieś w Siodle" w konkursie internetowym na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT”. Głosować można do 12 grudnia i każda osoba może oddać jeden głos. Poniżej znajduje się link, po kliknięciu którego mogą Państwo zagłosować.

http://turystyka.wp.pl/wybierz-najlepszy-produkt-turystyczny-w-polsce-zaglosuj-na-swoj-ulubiony-6062020966560385g

Konkurs organizowany jest przez POT i ma na celu wyłonienie, oryginalnego, atrakcyjnego i nowatorskiego produktu turystycznego.


 


VI Międzygminny Przegląd Rękodzieła i Kuchni Regionalnej, Poręba Spytkowska - galeria

Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami ze stoiskami na VI Międzygminnym Przeglądzie Rękodzieła i Kuchni Regionalnej w Porębie Spytkowskiej w dniu 16.10.2016r.
 


Członkowie SOT odznaczeni z okazji Światowego Dnia Turystyki - 30.09.2016 - galeria

Podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki w Sękowej, Członkowie SOT zostali  odznaczeni.
Pan. Tomasz Pasiut - Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka,  odznaczony Honorową odznaką MSiT  za "Zasługi dla Turystyki"  a Gospodarstwo Pasieczne "Sadecki Bartnik" sp. z o.o. ze  Stróż,  Dyplomem Marszałka Województwa Małopolskiego "Za zasługi w rozwoju i promocji turystyki".
GRATULUJEMY!
 


Aplikacja Mobilna „Małopolska Wieś w Siodle”  - pobierz z Google Play

XXII Dni Huculskie

Aplikacja Mobilna „Małopolska Wieś w Siodle” na smartfony i tablety z systemem Android jest już dostępna w sklepie Google Play. Aplikacja zawiera m.in.: ofertę i opis gospodarstw, cennik , mapę z lokalizacją, szybki kontakt z właścicielami obiektów, galerię zdjęć.


Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z dziedziny turystyki pn. „Małopolska Gościnna”  

XXII Dni Huculskie - 16-18.09.2016

XXII Dni Huculskie

Stadnina Koni Huculskich "Gładyszów" zaprasza na XXII Dni Huculskie od 16 do 18.09.2016 w Regietowie. Szczegółowy program imprezy zamieszczono na plakacie

VIII Karpacki Maraton Rowerowy im. Jacka Bugańskiego - wyniki

KMR VIII 2016

6 sierpnia 2016 r. odbył się już ósmy Maraton na Karpackim Szlaku Rowerowym. Na trasie szosowej o długości 80 km (przez Pogórze Rożnowskie) ścigało się 135 zawodniczek i zawodników z różnych stron Polski, na trasie terenowej (ok. 45 km, przez Pogórze Rożnowskie i Góry Grybowskie) startowało 6 rowerzystów, a w wycieczce na trasie rekreacyjnej, tym razem przez trzy mosty (na Kamienicy, na Dunajcu (na obwodnicy północnej i most Heleński), uczestniczyło  6 osób.

W wyścigu na trasie szosowej, odbywającego się w ramach cyklu imprez kolarstwa szosowego Dobre Sklepy Rowerowe ROAD MARATON, w klasyfikacji open zwyciężył Piotr Tomana z drużyny WLKS KRAKUS BBC CZAJA BIKE-RS. Wyniki wyścigu w 9  kategoriac, dostępne są na stronie - link.
Na trasie terenowej w kategorii K zwyciężyła Anna Zielińska, w kategorii M1: I miejsce Jacek Biel, II miejsce Wojciech Zając, III miejsce Dominik Cukier, w kategorii M2: I miejsce Marcin Przetacznik, II miejsce Sławek Kogut.

VIII Karpacki Maraton Rowerowy im. Jacka Bugańskiego

KMR VIII 2016

Zapraszamy na VIII Karpacki Maraton Rowerowy, który  odbędzie się 6.08.2016, trasami Karpackiego Szlaku Rowerowego. Więcej informacji  na stronie www.rowery.pttk.pl

 


Słuchacze Uniwersytetu III Wieku z wizytą w gospodarstwach na szlaku Małopolskiej Wsi Pachnącej Ziołami galeria

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Suchej Beskidzkiej 16.06.2016,  zwiedzali  gospodarstwa na szlaku "Małopolskiej Wsi Pachnącej Ziołami". Zdjęcie w ogrodzie A. Mikołajewicza w Czorsztynie.

 


Goście z Węgier z wizytą w obiekcie na szlaku Małopolskiej Wsi Pachnącej Ziołami - galeria

15 czerwca 2016 r. delegacja z Węgierskiego Stowarzyszenia  Agrar-Apur Egyesulet, (goście Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej) w Vilii Akiko w Harklowej - na szlaku Małopolskiej Wsi Pachnącej Ziołami.

 


10 Festiwal "Muzyka Zakleta w Drewnie" 

Festiwal „Muzyka Zaklęta w Drewnie” już od dziesięciu lat rozbrzmiewa na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. W letnie niedziele w kolejnych „drewnianych” zakątkach Małopolski występują wysokiej klasy artyści, a także wyjątkowo uzdolnieni muzycy młodego pokolenia. Szczegółowy program imprezy zamieszczono na plakacie.

 


Opera Trawiata, 9 lipca 2016  

Stadnina Koni Huculskich "Gładyszów" zaprasza na "Operę Trawiata" dnia 9 lipca 2016 roku. Szczegółowy program imprezy zamieszczono na plakacie.

 


Majówka w Regietowie, 21-22 maja 2016  

Stadnina Koni Huculskich "Gładyszów" zaprasza na "Majówkę w Regietowie" w dniach 21-22 maja 2016 roku. Szczegółowy program imprezy zamieszczono na plakacie.

 


Członkowie SOT na Targach "Lato 2016" w Warszawie - galeria  

W dniach 22-24 kwietnia 2016 odbyły sie 21 Targi Turystyki i Wypoczynku w Warszawie.  Licznie odwiedzajacy stoisko SOT, mogli poznać oferty specjalistycznych produktów Małopolskiej Agroturystyki.


Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z dziedziny turystyki pn. „Małopolska Gościnna” 

 


SOT na Targach Agrotravel wyróżniona w konkursie "Na najciekawsze stoisko" - galeria

Tańce ludowe, regionalne smakołyki i mnóstwo pozytywnej energii na Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL, które odbyły się od 8 do 10 kwietnia w Kielcach. Wydarzenie nazywane „najbarwniejszymi targami w Polsce” odwiedziło ponad 20 000 osób.

Podczas targów AGROTRAVEL, bogactwo wsi i szeroką ofertę turystyczną prezentowało 131 firm z krajów takich jak Austria, Czechy, Litwa, Polska, Węgry i Włochy. Zwiedzający mogli poznać najciekawsze zakątki, wyjątkowe smaki i kulturę poszczególnych regionów.

Stoisko SOT prezentowało się okazale, były warsztaty rekodzieła ludowego, degustacje potraw regionalnych i konkurs z wiedzy o Małopolsce. Licznie odwiedzajacy stoisko, mogli poznać oferty specjalistycznych produktów Małopolskiej Agroturystyki.

Stoisko SOT zostało wyróznione w konkursie „Na najciekawsze stoisko”

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z dziedziny turystyki pn. „Małopolska Gościnna” 


Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku :) 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia a w Nowym Roku pomyślności, realizacji wyznaczonych celów, czasu na spełnienie nawet najskrytszych marzeń, Członkom i Sympatykom SOT życzy Zarząd.


 

SOT na Terra Madre Slow Food Festival w Krakowie

Terra Madre 2015

Podczas Terra Madre Slow Food Festival (11-13.12.2015), w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie prezentowało się ponad 200 wystawców krajowych i zagranicznych, oferując ekologiczna żywność.

Ideą Slow Food Polska, organizatora targów, jest, aby jedzenie było „dobre, czyste i sprawiedliwe”. Miliony członków ruchu slow food na świecie wierzą, że są narzędziem zmian, oraz że ich codzienne wybory tego, co kupują i jak myślą o jedzeniu, mają wpływ na to, w jaki sposób żywność jest wytwarzana i dystrybuowana. Slow food odkrywa smaki, zwraca uwagę na bioróżnorodność i na przyjemność czerpaną z jedzenia. Odkrywa także i docenia lokalne produkty.

Na stoisku konsorcjum Polskie Szlaki Kulinarne zaprezentowała się Sądecka Organizacja Turystyczna – członek konsorcjum - reprezentowana przez uczestników specjalistycznego produktu Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami. Na stoisku Akiko Miwa z Harklowej oferowała produkty lokalne między innymi poduszki z lawendy i łupin gryczanych, soję z wodorostem i warzywami, warzywno-ziołowe sushi, haftowane bambosze dla dzieci, preparaty ekologiczne z mikroorganizmami EM; Julia Anna Gas „Łopusze” z Żegociny świece o różnorodnych zapachach ziołowych z manufaktury ziołowej; Maria Karaś z „Artystycznej Zagrody” w Porębie Spytkowskiej z rękodzieło, haftowane woreczki lawendowe, herbaciarki, deskami z motywem ziół. Sądecki Bartnika, gospodarstwo ze szlaku Małopolskiej Wsi dla Seniorów oraz szlaku Dziedzictwa Kulinarnego małopolski, promowały miody naturalne, świece woskowe oraz wypieki własnej restauracji „Bartnej Chaty, serników z sera koziego, miodowników, dekorowanych świątecznie pierników.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wydawnictwa specjalistycznych produktów Małopolskiej Agroturystyki; Małopolskiej Wsi dla Dzieci, Małopolskiej Wsi dla Seniora i Małopolskiej Wsi w Siodle, w których gospodarze prowadzą kuchnie z wykorzystaniem produktów lokalnych z tradycyjnych i ekologicznych upraw.

 


SOT na Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw, 26-28 listopada 2015 

TT Warsaw 2015

W dniach 26-28 listopada Sądecka Organizacja Turystyczna uczestniczyła w 23. Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw.
To największa impreza targowa w Polsce, uczestniczyło w nich 450 wystawców z 47 krajów w tym wielu touroperatorów krajowych  i zagranicznych.
Na stoisku zaprezentowane zostały atrakcje regionu,  oraz bogata oferta turystyki zimowej członków SOT, ciesząca się dużym zainteresowaniem odwiedzających targi.  W targach udział wzięli przestawicie biur;  Wactur i Bit-Bort, Sadeckiego Bartnika i  Wiktora
W programie tegorocznych TT Warsaw znalazły się konferencje, prezentacje oraz warsztaty dla branży turystycznej.


Zaproszenie - TT Warsaw, 26-28 listopada 2015 
Odwiedź targi za darmo rejestrując się na https://mttargionline.pl/TTWarsaw2015

Zaproszenie TT Warsaw 2015

 


Koncert i Bal Andrzejkowy w Regietowie

Koncert i Bal Andrzejkowy 2015

Stadnina Koni Huculskich "Gładyszów" zaprasza na Koncert i Bal Andrzejkowy, który odbędzie się w dniu 21 listopada 2015 roku w Regietowie. Więcej informacji na plakacie.


SOT na Targach TOUR SALON w Poznaniu galeria zdjęć

Tour Salon Poznań 2015

W dniach 15-17 października, SOT prezentowała ofertę turystyczną swoich członków na największych targach turystycznych w Polsce – TOUR SALON w Poznaniu. Targi, które w tym roku odbywały się pod hasłem „W trzy dni dookoła świata”, zgromadziły zarówno specjalistów, jak i miłośników podróży. Uczestniczyło w nich około 300 wystawców z polski i zagranicy.

TOUR SALON to miejsce, gdzie biznes spotyka się z pasją. Jest okazją do spotkania specjalistów z szeroko zakrojonej branży turystycznej, wszystkich organizacji, izb i stowarzyszeń turystycznych.

Każdy, kto szukał inspiracji do podróży, mógł skorzystać z bogatej oferty członków SOT; obiektów hotelarskich; Perły Południa, Leśnego Dworu, Wierchomli, Litwińskiego, Wapiennego, SKH Gładyszów, Bacówki Biały Jeleń, Villi Akiko, Hajduczka, OW Beskid, SU Korona Politechniki Warszawskiej, S-ki Karpaty, biura Maxim, Gminy Muszyna oraz katalogów produktów Małopolskiej Agroturystyki

W tagach uczestniczyli przedstawiciele; Sądeckiego Bartnika, Wiktora, Hotelu Piwniczna i biura Wactur.


V Międzygminnym Przegląd Rękodzieła i Kuchni Regionalnej

V Międzygminnym Przegląd Rękodzieła i Kuchni Regionalnej

W dniu 4. 10.2015 w Porębie Spytkowskiej odbył się już
V Międzygminnym Przegląd Rękodzieła i Kuchni Regionalnej - Małopolskiej Wsi Pachnącej Ziołami.

 


Wielkie Odkrywanie Małopolski sukcesem dla SOT

WOM 2015

2 października, w siedzibie Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem rozstrzygnięto kolejną edycję Plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski.

Gala rozpoczęła się od  oficjalnego otwarcia Małopolskich Obchodów Dnia Turystyki. Z tej okazji marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa, wręczył odznaki honorowe Ministra Turystyki, Sportu i Promocji „Za zasługi dla turystyki” m.in. dla Biura Turystycznego „WacturWacława Mroza a Dyplom za szczególny wkład w rozwój i promocję turystyki w Małopolsce, otrzymała: Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. (członkowie SOT).

Rozstrzygnięto Plebiscyt Wielkie Odkrywanie Małopolski. O tym, kto zwyciężył zadecydowały głosy czytelników „Gazety Krakowskiej”. Wiele nagród i wyróżnień przypadło członkom SOT; za miejsce niezwykłe uznana została gmina Sękowa, która otrzymała Grand Prix. W kategorii "najlepsza atrakcja turystyczna" wyróżnienie otrzymał Szlak Architektury Drewnianej a w kategorii wydarzenie; Spotkanie z Operą w Gładyszowie

Małopolską Osobowością Turystyki został członek Zarządu SOT i wieloletni Prezes S-ki Karpaty Jerzy Kalarus.

W kategorii "chata z klimatem", laureatem została "Małopolską Wieś w Siodle" (15 obiektów stajni i stadnin koni), wyróżnienie zaś otrzymali; Łopusze z Żegociny (Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami i „Pod Różami w Zakliczynie (Małopolska Wieś dla Dzieci), w kategorii w gościnie laureat to Bacówka „Biały Jeleń” w Iwkowej, w kategorii smacznie i z tradycją „Gościniec Dworski” w Ropie.


Geoportal szlaków turystycznych w Małopolsce

Geoportal PTTK

Geoportal szlaków turystycznych w Małopolsce,  przydatne narzędzie do planowania wycieczek oraz promocji atrakcji
regionu,  stworzony przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK.
http://www.malopolska.szlaki.pttk.pl/geoportal/index.php/?punktID=9674

 


Wielkie Odkrywanie Małopolski 2015 - Małopolska Wieś w Siodle

WOM 2015

Małopolska Wieś w Siodle - produkt roku 2015 - została nominowana przez Kapitułę do plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski 2015 w kategorii CHATA Z KLIMATEM - agroturystyka.
Plebiscyt będzie rozgrywany na łamach Gazety Krakowskiej od 24 lipca do 7 września 2015.

Szczegóły, bieżące wyniki głosowania i regulamin plebiscytu na stronie
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/4654652,wybieramy-skarby-regionu-zaczynamy-kolejny-etap-wielkiego-odkrywania-malopolski,id,t.html

Informacje o plebiscycie w codziennych wydaniach Gazety Krakowskiej, gdzie drukowany jest także kupon do głosowania.

 


VII Maraton Rowerowy im. Jacka Bugańskiego

KMR 2015

VII Maraton Rowerowy im. Jacka Bugańskiego, odbył się 25 lipca 2015 roku, na Karpackim Szlaku Rowerowym. Uczestniczyło w nim 109 osób: 81 zawodniczek i zawodników ścigało się na liczącej 80 km trasie szosowej, a 13 zawodniczek i zawodników przemierzało trasę terenową o długości 50 km,  15 osób jechało trasą rekreacyjną.

Trasa szosowa prowadziła po Pogórzu Rożnowskim przez gminy: Chełmiec, Korzenna, Grybów i Kamionka Wielka. Trasa terenowa przebiegała poprzez Jodłową Górę, Jaworze i Rychelową Górę. Grupa rekreacyjna była w Lesie Falkowskim i w Miasteczku Galicyjskim.

Wyniki klasyfikacji szosowej WYNIKI SZOSA

 


V Festyn "Małopolskiej Wsi Pachnącej Ziołami" 4-5 lipca, Wysowa Zdrój - galeria zdjęć

Zapraszamy na V Festyn "Małopolskiej Wsi Pachnącej Ziołami" w dniach 4-5 lipca 2015 r. do Wysowej Zdrój (Park Zdrojowy)


Zapraszamy na VII Karpacki Maraton Rowerowy 25 lipca, Nowy Sącz

KMR 2015

25 lipca 2015 r. zapraszamy na VII Karpacki Maraton Rowerowy im. Jacka Bugańskiego. Start o godz. 10.00 - Dom Turysty PTTK, Nowy Sącz ul. Nadbrzeżna 40.


Piknik "Poznaj Dobrą Żywność" - galeria zdjęć 

Piknik Warszawa 2015

Podczas pikniku pn.” Poznaj Dobrą Żywność” zorganizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ogrodach SGGW w Warszawie w dniu 16.05.2015, prezentowano Hity Turystyki Wiejskiej. Małopolskie Hity to: Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami i Małopolska Wieś dla Dzieci.

Organizację stoiska, powierzyliśmy Jadzi Kica z Drwini a towarzyszyły jej właścicielki gospodarstw „Hitowych” ; Edzia Bartko z Wysowej-Zdrój, Małgosia Martyka z Zakliczyna i Julia Prokopowicz z Wysowej-Zdrój.


Giełda Agroturystyczna w Krakowie, kolejnym sukcesem dla SOT - galeria zdjęć 

Kraków 2015

Giełda Agroturystyczna w Krakowie, kolejnym sukcesem dla SOT.
Jak zwykle stoisko SOT, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Pięknie zaaranżowane, z profesjonalnymi  materiałami; katalogami ofert, specjalistycznych produktów agroturystycznych Małopolski oraz członków SOT,  warsztatami rękodzieła artystycznego, konkursem wiedzy o ziołach, koniach i miodach, oraz  smakowitymi  potrawami regionalnymi.
Kolejne trofeum SOT, to -  puchar  Rektora Uniwersytetu Rolniczego "Za najlepszą ofertę agroturystyczną".


Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna”.

 


XX Targi Turystyki i Wypoczynku "Lato 2015" w Warszawie - galeria zdjęć 

Targi Lato 2015

Sądecka Organizacja Turystyczna znów nagrodzona,  tym razem na XX Jubileuszowych Międzynarodowych Targach Turystycznych „ Lato-2015” w Warszawie, „Za Najlepsze Materiały Promocyjne
Na stoisku prezentowano katalogi ofert; Małopolskiej Wsi Pachnącej Ziołami, Małopolskiej Wsi dla Dzieci, dla Seniorów, Małopolskiej Miodowej Krainy i najnowszego katalogu ofert Małopolskiej Wsi w Siodle, ale również członków SOT. Stoisko przyciągało nie tylko profesjonalnymi materiałami, wystrojem, ale również zorganizowanym na stoisku warsztatom rękodzieła artystycznego prowadzone przez Małgosie Martykę i Jadzię Kicę. Licznie odwiedzający stoisko, Goście degustowali różnorodne potrawy regionalne, wody mineralne Muszynianki i Piwniczanki, miody z Sadeckiego Bartnika i pyszne jabłka z Łącka. Dodatkową atrakcja był konkurs wiedzy o ziołach, miodach i atrakcjach Małopolski, zwycięzcy konkursu otrzymali wiele nagród.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna”.

 


 VII Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki "Agrotravel" - galeria zdjęć 

Agrotravel 2015

SOT na VII Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki „Agrotravel” w Kielcach z kolejnymi sukcesami.Nagrody  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi; za pakiet „Małopolska Wieś dla Seniorów” oraz specjalna nagroda dla lokalnego lidera turystyki wiejskiej – p. Bożeny Srebro Wiceprezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej i Dyrektora SOT. Na stoisku Małopolskiej Organizacji Turystycznej,  ufundowanym przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju,  w ramach realizacji Szwajcarsko – Polskiego programu współpracy, prezentowano oferty turystyczne powiatu Nowosądeckiego i Gorlickiego., rękodzieło, potrawy regionalne, miody Sadeckiego Bartnika, soki Maurera, jabłka łąckie, wody mineralne Piwniczanki  i Muszynianki.


 Nowy katalog - Małopolska Wieś w Siodle” - zobacz

Katalog zawiera oferty 15 gospodarstw z Małopolski. Dla miłośników jazdy konnej przygotowano szereg ciekawych propozycji od nauki jazdy dla początkujących, poprzez doskonalenie jazdy, profesjonalne szkolenia , hipoterapię, po jedno i wielodniowe rajdy konne.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna”. Archiwum Aktualności