Archiwum Aktualności

 ODYS 2014” dla Małopolskiej Wsi dla Seniorów - galeria zdjęć

Odys 2014

ODYS 2014” dla Małopolskiej Wsi dla Seniorów – Decyzja Kapituły Konkursu, organizowanego przez Krakowska Izbę Turystyk, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego i Prezydenta Miasta Krakowa, projekt Sadeckiej Organizacji Turystycznej został uhonorowany Wyróżnieniem „ Za kolejny doskonały pomysł dla wypoczywających 60 Plus”


 

  Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw - galeria zdjęć

Międzynarodowe TT Warszawa 11_2014

Sądecka Organizacja Turystyczna na XXII Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw w dniach 27-29.11.2014 w Warszawie.

Na stoisku obecni byli przedstawiciele BUT Wactur z Nowego Sacza i Bit-Bort z Rabki.

Prezentowano materiały specjalistycznych produktów turystycznych; Małopolskiej Wsi Pachnącej Ziołami, Małopolskiej Wsi dla Dzieci dla Seniorów, Miodowej Krainy oraz oferty członków SOT; Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój i Muszyny, Villi Akiko, Hotelu Litwiński, Leśnego Dworu, Ośrodków; Beskid, Andrzejówki, Politechniki Warszawskiej w Grybowie, Sanatorium; Hajduczek, Wiktor i Wapienne, Sadeckiego Bartnika, Stadniny Koni Gładyszów, stacji narciarskiej Ryterski Raj oraz Ablandii.

W targach uczestniczyło ponad 500 wystawców z 50 krajów.

 

  "Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami" na targach Terra Madre - galeria zdjęć

Terra Madre 2014

Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami” na targach Terra Madre organizowanych przez Slow Food Polska w Krakowie w dniach 7-9.11.2014r. Celem targów była promocja najlepszych polskich producentów żywności. Na stoisku Polskiej Organizacji Turystycznej, pod hasłem Polskie Szlaki Kulinarne, Sądecką Organizacje Turystyczną, reprezentowała pani Jadwiga Kica z gospodarstwa ziołowego w Drwini oraz Sadecki Bartnik ze Stróż, zachęcając ziołowymi i miodowymi smakołykami gości do odwiedzania gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce.

Targom towarzyszyły liczne degustacje, laboratoria smaków, prezentacje i spotkania z renomowanymi szefami kuchni.


 

  Róża Regionów dla "Małopolskiej Wsi dla Seniorów" - galeria zdjęć

Róża Regionów 2014

Katalog ofert i aplikacja mobilna „Małopolskiej Wsi dla Seniorów” , otrzymała Różę Regionów – wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu w dniu 23.10.2014r.


 

  SOT na MTT Tour Salon w Poznaniu w dniach 23-25.10.2014r. - galeria zdjęć

Tour Salon 2014

W targach uczestniczyli przedstawiciele Biur Wactur i Krywań, Hotelu Perła Południa, Sądeckiego Bartnika, Sanatorium Wiktor i Wapienne.

Prezentowane były materiały: Hotelu Litwiński, Spółki Karpaty, Vilii Akiko, Andrzejówki, Leśnego Dworu, Ośrodka Beskid, OSW Hajduczeka, OSW Politechniki Warszawskiej – Grybów, Bacówki Biały Jeleń, Stadniny Koni Gładyszów, Ablandii, Ryterskiego Raju, Miasta i Gminy Piwniczna -Zdrój, Miasta i Gminy Muszyna. 

 Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami w Kuchni i Rękodziele - galeria zdjęć

Tegoroczny IV Międzygminny Przegląd Rękodzieła Artystycznego i Kuchni Regionalnej, pod hasłem „Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami w Kuchni i Rękodziele”, organizowanym przez Porębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, w partnerstwie z SOT, odbył się w dniu 04.10.2014 w Porębie Spytkowskiej.

Jego celem jest rozwijanie i kultywowanie dorobku kulturalnego oraz rękodzieła i kuchni regionalnych z wykorzystaniem ziół. W przeglądzie udział wzięły; Stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich oraz gospodarstwa ze szlaku ziołowego Małopolski.

Przygotowane prezentacje przez gospodarstwa ze szlaku „Małopolskiej Wsi Pachnącej ziołami”, zostały nagrodzone miedzy innymi przez; Starostę Brzeskiego, Burmistrza Brzeska, Prezesa SOT.

Partnerem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie”.
 Sukces Członków SOT podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki w Białce Tatrzańskiej - galeria zdjęć

Tegoroczna uroczystość z mocnym akcentem Sadeckiej Organizacji Turystycznej.

Wielu naszych członków zostało wyróżnionych i nagrodzonych. SERDECZNIE im GRATULUJEMY.

Złotym Krzyżem Województwa Małopolskiego – za szczególne zasługi dla rozwoju regiony odznaczony został pan Jan Łuszczewski – Prezes Kolei Gondolowej Jaworzynie Krynickiej.

Honorową Odznakę za Zasługi dla Turystyki otrzymali; Bacówka „Biały Jeleń” w Iwkowej, Lucyny i Janusza Szot, oraz pan Stanisław Miłkowski – Dyrektor Hotelu „Litwiński” w Tęgoborzu.

Dyplom Marszałka Województwa Małopolskiego za szczególne osiągnięcia w promocji i rozwoju turystki – pani Monika Kowalewska szefowa marketingu Hotelu „Perła Południa” w Rytrze.

Wyróżnienia w Plebiscycie „Wielkie Odkrywanie Małopolski” otrzymali; w kategorii wydarzenia - Stadnina Koni Huculskich w Regietowie za „Operę Halka”, w kategorii agroturystyka - „Słoneczko” gospodarstwo pani Edward Bartko ze szlaku „Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami”


SOT na Targach Winter Travel w Krakowie w dniach 26-28.09.2014

Podczas Targów zostały wręczone nagrody dla naszych członków Biura Krywań i Ryterskiego Raju za najlepsze oferty turystyczne regionu gorlickiego i sądeckiego w ramach konkursu organizowanego przez MOT. Zwycięzcom gratulujemy.

 
Aplikacja Mobilna „Małopolska Wieś dla Dzieci”  - pobierz z Google Play

Aplikacja Mobilna „Małopolska Wieś dla Dzieci” na smartfony i tablety z systemem Android jest już dostępna w sklepie Google Play. Aplikacja zawiera m.in.: ofertę i opis gospodarstw agroturystycznych, cennik , mapę z lokalizacją, szybki kontakt z właścicielami obiektów, galerię zdjęć.

 


Partnerem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie”. Małopolska Wieś w Siodle” – katalog ofert, 16 gospodarstw z Małopolski, niebawem na stronie SOT.

VI Karpacki Maraton Rowerowy

Dla miłośników jazdy konnej przygotowano szereg ciekawych propozycji od nauki jazdy dla początkujących, poprzez doskonalenie jazdy, profesjonalne szkolenia , hipoterapię, po jedno i wielodniowe rajdy konne.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna”. VI Karpacki Maraton Rowerowy im. Jacka Bugańskiego (sobota - 26 lipca) - galeria zdjęć, wyniki

VI Karpacki Maraton Rowerowy

W dniu 26 lipca 2014 roku, już po raz szósty na trasach Karpackiego Szlaku Rowerowego odbędzie się Karpacki Maraton Rowerowy im. Jacka Bugańskiego, wieloletniego Prezesa Sądeckiej Organizacji Turystycznej i inicjatora powstania Karpackiego Szlaku Rowerowego w Małopolsce. Maraton jest okazją do spotkań nie tylko maratończyków, ale i innych miłośników wędrówek rowerowych na pięknej i gościnnej Ziemi Sądeckiej.

Start: sobota 26 lipca 2014, godz. 10:00, Camping przy Domu Turysty PTTK w Nowym Sączu.

Dla uczestników Maratonu przewidziano trzy trasy:

- trasa szosowa ok. 80 km
- trasa terenowa ok. 50 km
- trasa rodzinna w pobliżu Nowego Sącza


Szczegóły na www.rowery.pttk.pl

 
Aplikacja Mobilna „Małopolska Wieś dla Seniorów”  - pobierz z Google Play

Aplikacja Mobilna „Małopolska Wieś dla Seniorów” na smartfony i tablety z systemem Android jest już dostępna w sklepie Google Play. Aplikacja zawiera m.in.: ofertę i opis gospodarstw agroturystycznych, cennik , mapę z lokalizacją, szybki kontakt z właścicielami obiektów, galerię zdjęć.

 


Partnerem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie”.Kolejny sukces SOT

Kraków 2014

Sądecka Organizacja Turystyczna zdobywcą głównej nagrody – pucharu Rektora Uniwersytetu Rolniczego podczas XVII Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej w Krakowie w dniach 10.11.05.2014r.

 

 Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna”.Zaproszenie na Dzień Dziecka do Resortu Grand Chotowa (1 czerwca 2014)

Agrotravel Kielce 2014

Resort Grand Chotowa zaprasza rodziców wraz z pociechami na Dzień Dziecka. W tym dniu wyjątkowo dzieci do 12 roku życia  wchodzą na teren resortu bez konieczności kupowania biletu.

Zobacz film o atrakcjachZwycięski pakiet turystyki wiejskiej - galeria zdjęć

Agrotravel Kielce 2014

„Małopolska wieś dla dzieci" zwyciężyła w konkursie na najciekawszy pakiet turystyczny. Werdykt Komisji Konkursowej ogłosił podczas targów Agrotravel w Kielcach ( 11-13.04.2014r.), jej Przewodniczący Jacek Janowski, wicedyrektor Departamentu Współpracy Regionalnej POT. Nagrodę uroczyście wręczył dyrektorce SOT Bożenie Srebro wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Tadeusz Nalewajk.Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna”.Kolejny sukces Sądeckiej Organizacji Turystycznej - galeria zdjęć

MTT Warszawa 2014

W dniach 4-6 kwietnia 2014 r. SOT, zorganizował stoisko pod hasłem "Małopolska Agroturystyka", prezentując produkty, które otrzymały Certyfikaty POT, "Najlepszych produktów turystycznych w Polsce" oraz tytuły "Hitów Turystyki Wiejskiej". Prezentowano "Małopolską Wieś Pachnącą Ziołami", "Małopolska Wieś dla Dzieci", "Małopolska Wieś dla Seniorów" oraz "Małopolska Miodową Krainę".

Nasi członkowie przygotowali też specjalne oferty wypoczynku na lato, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Zarówno wystrój stoiska jak również profesjonalne oferty i obsługa zadecydowały o przyznaniu przez Prezesa POT Rafała Szmytke i Prezesa MT Targi Polska Urszulę Potęga,- III miejsca w konkursie "Najlepsza Oferta Ekspozycyjna Polskiego Regionu"

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna”.Wielkanoc po Góralsku w Ski Hotelu

Ski HotelSki Hotel (Sucha Dolina) zaprasza na Wielkanoc w góralskiej scenerii, blisko natury. Szczegóły w ulotce i na stronie www


Koncert i Bal Andrzejkowy w Regietowie, 23 listopada 2013 

Hucuł Koncert i Bal AndrzejkowyStadnina Koni Huculskich "Gładyszów" Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenie "Hucuł" zapraszają do Regietowa na Koncert i Bal Andrzejkowy 23 listopada 2013 r. Szczegóły w ulotce i na stronie www.huculy.com.pl


Małopolska Wieś dla Seniorów w gronie najlepszych produktów turystycznych 2013 r. - galeria zdjęć

Wszystkie prestiżowe nagrody tegorocznej Gali Certyfikatów za Najlepsze Produkty Turystyczne, trafiły do Małopolski. Certyfikat POT „Najlepszy produkt turystyczny 2013” otrzymała „Małopolska Wieś dla Seniorów”. Tym samym Sadecka Organizacja Turystyczna jako jedyna w Polsce, posiada aż 3 certyfikowane przez POT produkty turystyczne. Wcześniej certyfikaty otrzymały – Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami (2010) oraz Małopolska Wieś dla dzieci (2011). Pomysłodawcą niszowych produktów jest p. Bożena Srebro, Dyrektor Sądeckiej Organizacji Turystycznej. Projekty powstały i rozwijają się przy wsparciu finansowym z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu Małopolska Gościnna (www.agroturystyka.wrotamalopolski.pl oraz www.sot.org.pl).

Złoty Certyfikat dla najlepszego produktu turystycznego, otrzymał Szlak Architektury Drewnianej Małopolski. Wyróżnienie BUKOVINA Terma Hotel Spa z Bukowiny Tatrzańskiej.

Dolinki  Krakowskie zwyciężyły w konkursie „7 nowych cudów Polski”  organizowanego przez National Geographic Traveller. A Małe Pieniny zostały wyróżnione jako najpiękniejsze miejsce w Polsce, chronione w ramach sieci Natura 2000

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Galę Certyfikatów 2013 wraz z Prezesem POT Rafałem Szmytke poprowadziła Martyna Wojciechowska Redaktor Naczelna National Geographic Traveller, który objął patronatem medialnym tegoroczną XI edycję konkursu.


Targi Tour Salon, 17-19.10 Poznań - galeria zdjęć

Na tegorocznych targach Tour Salon w Poznaniu, w dniach 17-19.10., Sadecka Organizacja Turystyczna, prezentowała oferty i materiały swoich członków na wspólnym stoisku Małopolski. Stoisko zostało zainscenizowane wokół Campera Małopolskiego, a głównym motywem dekoracji i prowadzonych interaktywnych form promocji były czerwone małopolskie korale.
Za tę niekonwencjonalną prezentację, oraz profesjonalne materiały, stoisko otrzymało medal Acanthus Aureus.


Wielkie Odkrywanie Małopolski 2013

Małopolska Wieś dla Seniorów”, LAUREATEM Wielkiego Odkrywania Małopolski 2013 w kategorii Chata z klimatem.

Pani Bożena Srebro Dyrektor SOT , LAUREATEM w kategorii Małopolska Osobowość Turystyki.

Z rekomendacji SOT, Pan Andrzej Zarych otrzymał Dyplom za rozwój i promocje turystyki, Marszałka Województwa Małopolskiego

Odznaczenia i nagrody zostały wręczone, podczas Małopolskich Obchodów Dnia Turystyki w Jaworkach w dniu 4.10.2013r.


Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami w Kuchni i Rękodziele

Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami w Kuchni i Rękodziele”, prezentowała się podczas III Międzygminnego Przeglądu Rękodzieła Artystycznego i Kuchni Regionalnej w dniu 28.09.2013 w Porębie Spytkowskiej.

Stoiska Małopolskiej Wsi Pachnącej Ziołami prezentowały się bardzo okazale, prezentowano zarówno rękodzieło z motywami ziołowymi oraz produkty kuchni ziołowej. Maria Karaś i Jadwiga Kica zdobyły liczne wyróżnienia i nagrody Starosty i Burmistrza Brzeska oraz Sadeckiej Organizacji Turystycznej.


XIX Dni Huculskie, Jubileusz XX-lecia SKH "Gładyszów", 13-15 września 2013 

XIX Dni HuculskieStadnina Koni Huculskich "Gładyszów" Sp. z o.o. zaprasza na Ogólnopolski Czempionat Użytkowy Koni Rasy Huculskiej 13-15 września 2013 r. Szczegóły w ulotce i na stronie www.huculy.com.pl


 "Małopolska Wieś dla Seniorów" najlepszym produktem turystycznym Małopolski

Wielkie Odkrywanie Małopolski "Małopolska Wieś dla Seniorów" najlepszym produktem turystycznym Małopolski - decyzja Kapituły na szczeblu regionalnym. Produkt został zgłoszony do Certyfikatu POT - turystycznego znaku jakości, przyznawanym przez Polska Organizację Turystyczną najlepszym produktom turystycznym w kraju.


 

 


V Karpacki Maraton Rowerowy - galeria zdjęć

V Karpacki Maraton Rowerowy

Pomimo straszliwego upału udało się szczęśliwie przeprowadzić V Karpacki Maraton Rowerowy im. Jacka Bugańskiego – Nowy Sącz 2013.

W sobotę 27 lipca 2013 r. odbył się V Karpacki Maraton Rowerowy im. Jacka Bugańskiego. Bazą maratonu był Camping przy Domu Turysty w Nowym Sączu. Maraton został przeprowadzony na trzech trasy: szosowej (w ramach cyklu imprez kolarstwa szosowego Road Maraton), terenowej (dla rowerzystów górskich i terenowych) i rodzinnej (dla rodzin z dziećmi).

W maratonie brało udział 147 osób (to troszkę więcej niż w zeszłym roku).

Na trasie szosowej Road Maraton wystartowały 122 osoby: 9 zawodniczek i 113 zawodników. Prawie wszyscy ukończyli wyścig pokonując całą osiemdziesięciokilometrową trasę. Na trasie terenowej (50 km) startowało 14 zawodników (50 km), a trasą rodzinną jechało 11 osób. Jednak upał odstraszył rowerzystów terenowych oraz rodziców z dziećmi. Ale najmłodszym uczestnikiem był trzylatek. Z powodu upału zrezygnowaliśmy też z ogniska na trasie rodzinnej – za to cała grupa na zakończenie wycieczki pojechała na lody.

Dziękujemy wszystkim za udział, za pomoc i za miłą atmosferę na naszej imprezie i zapraszamy do Nowego Sącza za rok.


Plebiscyt Wielkie Odkrywanie Małopolski

Wielkie Odkrywanie Małopolski „Małopolska Wieś dla Seniorów” – najnowszy produkt SOT, został zakwalifikowany do II etapu Plebiscytu Wielkie Odrywanie Małopolski w kategorii „ Chata z Klimatem”. Zachęcamy Państwa do głosowania w terminie od 20.07. do 6.09.2013r. Głosować można SMS-ami i na kuponach drukowanych codziennie w Gazecie Krakowskiej. SMS według wzoru; WOM.104 na numer 72355 (koszt to 2,46 zł z VAT, ale równocześnie otrzymuje się dostęp do bieżącego e-wydania „GK”. Kupony drukowane w gazecie należy przesłać (można jednorazowo) lub dostarczyć osobiście do redakcji; Gazeta Krakowska al. Pokoju 3, 31-548 Kraków.


 

 


"Sądeczyzna na weekend"

Sadeczyzna na weekend"Sądeczyzna na weekend" - zaprasza nasza zaprzyjaźniona dziennikarka Magda Micuła http://miculapinkwart.natemat.pl/68831,pomysl-na-weekend-w-beskidzie-sadeckim


 

 

 V Karpacki Maraton Rowerowy im. Jacka Bugańskiego (Sobota - 27 lipca)

V Karpacki Maraton RowerowyW dniu 27 lipca 2013 roku, już po raz piąty na trasach Karpackiego Szlaku Rowerowego odbędzie się Karpacki Maraton Rowerowy im. Jacka Bugańskiego, wieloletniego Prezesa Sądeckiej Organizacji Turystycznej i inicjatora powstania Karpackiego Szlaku Rowerowego w Małopolsce. Maraton jest okazją do spotkań nie tylko maratończyków, ale i innych miłośników wędrówek rowerowych na pięknej i gościnnej Ziemi Sądeckiej.


Szczegóły na www.rowery.pttk.pl


 

 

 Opera "Straszny dwór" w Regietowie, 13 Lipca 2013

Odys 2012

Stadnina Koni Huculskich "Gładyszów" Sp. z o.o. zaprasza na Operę "Straszny dwór" do Regietowa 13 lipca 2013 o godzinie 21.00. Szczegóły w ulotce i na stronie www.huculy.com.pl

Rezerwacja biletów w biurze organizatora pod nr tel. 0-18 351 00 18 wew. 2001

 

„ODYS 2012 - Nagroda Specjalna dla Sądeckiej Organizacji Turystycznej" - galeria zdjęć  

Odys 2012

„Za tworzenie innowacyjnych produktów turystycznych i konsekwentną ich promocję”.

W dniu 14 grudnia 2012 w Hotelu Galaxy odbyła się uroczystość wręczenia nagród Odys i Penelopa Krakowskiej Izby Turystyki za najlepszą jakość usług turystycznych. Współorganizatorami konkursu były: Województwo Małopolskie i Urząd Miasta Krakowa.   W tegorocznej 19-tej edycji Konkursu Odys, Kapituła przyznała 3 nagrody główne, 1 nagrodę specjalną  i 4 wyróżnienia.

 

„Kryształ Soli dla Sądeckiej Organizacji Turystycznej" - galeria zdjęć

Kryształ Soli 2012

"Za  wielki profesjonalizm i ogromną pasję w wypełnianiu swojej misji, wieloletnią konsekwentną i wszechstronną działalność na rzecz promocji i rozwoju turystyki w Małopolsce, tworzenie rekreacyjno-wypoczynkowej infrastruktury, przyczyniającej się do upowszechnienia Ziemi Sadeckiej w kraju i na świecie, całokształt działań oraz bezcenny wkład w budowanie międzysektorowych partnerstw na rzecz społecznego i gospodarczego rozwoju regionu".

Kryształ Soli dla najlepszej organizacji  w kategorii Sport, Turystyka, RekreacjaWyróżnienie Marszałka  Województwa Małopolskiego  odebrał Prezes Edward Bogaczyk.

„Małopolska ma ofertę dla seniorów" - link (mapa, katalog)

Małopolska Wieś dla Seniorów"Małopolska Wieś dla Seniorów", to oferta przygotowana specjalnie do osób starszych.
Na seniorów czeka  15 starannie wybranych  gospodarstw na terenach wiejskich w Małopolsce.
Gospodarze to ludzie otwarci, serdeczni, chętnie spędzający czas ze swoimi gośćmi.
Prowadzą całodzienne wyżywienie, oparte ma  regionalnej kuchni,  wykorzystując produkty z tradycyjnych upraw.
Przygotowali atrakcyjne oferty wypoczynku od uprawiania turystyki aktywnej, jazdę konną na rowerze, na nartach biegowych i zjazdowych, po spacery szlakami pieszymi. Podczas pobytu można też poznać historie i tradycje regionalne, zwiedzić z gospodarzami okoliczne zabytki.

"Małopolska Wieś dla seniorów" to projekt  realizowany przez Sadecką Organizację na zlecenie Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert "Małopolska Gościnna".


Zobacz też:

 • malowniczą "Małopolską Wieś Pachnącą ziołami" - film
 • atrakcje czekające na dzieci w Małopolskiej Wsi - film

„Róża Regionów 2012 dla Sądeckiej Organizacji Turystycznej"

Róża Regionów 2012

Sadecka Organizacja Turystyczna została uhonorowana Różą Regionów 2012, za serię wydawnictw Karpackiego Szlaku Rowerowego w Małopolsce. Nagrodę wręczono podczas MTT Tour Salon w Poznaniu w dniu 25.10.2012r.


„II Międzygminny  Przegląd Rękodzieła i III Targi Lokalnego Biznesu w Porębie Spytkowskiej"  -  galeria zdjęć

„Małopolska  Wieś Pachnąca Ziołami” na II Międzygminnym  Przeglądzie Rękodzieła i III Targach Lokalnego Biznesu w dniu 07.10.2012, w Porębie Spytkowskiej – nagrodzona

Podczas imprezy prezentowano produkty ziołowe, kulinarne i rękodzieło, przygotowane przez P. Jadwigę Kica i Marię Karaś. Stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających, zostały nagrodzone przez kapitułę konkursową.

Gościem specjalnym była P. Sylwiane Kowalczyk Dyrektor Kongresu Polonii Francuskiej.


„Małopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki połączone z finałem plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski" 

WOM 2012

Dnia 5 października w Muszynie odbyły się Małopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki połączone z finałem plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski 2012.

Podczas uroczystości uhonorowano członków Sadeckiej Organizacji Turystycznej, którzy w aktywny sposób przyczynili się do rozwoju i promocji turystyki.

 Odznakę Ministra Sportu i Turystyki „Za Zasługi dla Turystyki” otrzymał Pan  Andrzej Grygiel  a dyplom  Marszałka Województwa Małopolskiego „Za wkład w rozwój i promocję turystyki w województwie małopolskim” Pani Lucyna Szot.


  „Małopolska Wieś dla Dzieci” i „Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami” wkrótce na filmie 

Małopolska Wieś dla Dzieci Prezentowane zdjęcia zostały wykonane podczas nagrywania filmu w gospodarstwach agroturystycznych.
Pomimo deszczowej pogody dzieci bawiły się świetnie a zielarzom to i burze nie straszne, zresztą zobaczcie sami.
-  galeria zdjęć

 II Festyn "Małopolskiej Wsi Pachnącej Ziołami" 18-19.08.2012 w Wysowej-Zdroju 

Małopolska Wieś Pachnąca ziołami 2012 Zapraszamy Państwa na II Festyn „Małopolskiej Wsi Pachnącej Ziołami”.
Festyn odbędzie się w dniach 18-19.08.2012 (Sobota i Niedziela) w Wysowej-Zdroju.
Szczegóły w ulotce.


 IV Karpacki Maraton Rowerowy im. Jacka Bugańskiego pod honorowym patronatem Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej  -  galeria zdjęć

IV Karpacki Maraton Rowerowy im. Jacka Bugańskiego

W dniu 28 lipca 2012 roku, przy słonecznej pogodzie, już po raz czwarty,  odbył się na szlakach rowerowych Sądecczyzny, wytyczonych przez SOT, Karpacki Maraton Rowerowy im. Jacka Bugańskiego.  Maraton został przeprowadzony na trzech trasy: szosowej (w ramach cyklu imprez kolarstwa szosowego ROAD MARATON), terenowej (dla rowerzystów górskich i terenowych) i rodzinnej (dla rodzin z dziećmi).

W IV Karpackim Maratonie Rowerowym; na trasie szosowej startowało 101 zawodników a na trasie terenowej 26. Trasą rodzinną jechało 15 osób.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy,  dziękujemy jednocześnie służbom zabezpieczającym trasy (policji, służbom medycznym, strażakom).

Lista zwycięzców oraz wyniki z trasy terenowej dostępne są na www.rowery.pttk.pl a szczegółowe wyniki
z trasy szosowej na www.roadmaraton.pl


 Questing w Dwóch Dolinach

Questing w Dwóch Dolinach

Wraz z nadejściem wakacji rusza projekt questingowy, realizowany przez firmę Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla oraz trenerów z Questing.pl.

Wierchomla, malownicza wioska w Beskidzie Sądeckim, dobrze znana miłośnikom narciarstwa,tym razem przedstawia swoje walory w letniej odsłonie.

Ścieżki  questingowe  są  nowym produktem turystycznym w Wierchomli i jedyną tego typu atrakcją w Beskidzie Sądeckim. Dzięki 5 questom teren ten, liczący ponad 100 ha, będzie tętnił życiem przez okrągły rok. Pierwszym szlakiem turystyczno - przygodowym będzie można wyruszyć już w połowie lipca bieżącego roku.

 Questing to jeden z nowych trendów światowej turystyki, to propozycja dla całych rodzin, dzięki innowacyjnemu połączeniu zabawy z edukacją można poznać region Beskidu Sadeckiego poprzez wydobycie i utrwalenie zasobów kulturowych miejsc, które do tej pory nie były eksponowane.


 IV Karpacki Maraton Rowerowy im. Jacka Bugańskiego

Karpacki Maraton Rowerowy

W dniu 28 lipca 2012 roku, już po raz czwarty na trasach Karpackiego Szlaku Rowerowego odbędzie się Karpacki Maraton Rowerowy im. Jacka Bugańskiego, wieloletniego Prezesa Sądeckiej Organizacji Turystycznej i inicjatora powstania Karpackiego Szlaku Rowerowego w Małopolsce. Maraton jest okazją do spotkań nie tylko maratończyków, ale i innych miłośników wędrówek rowerowych na pięknej i gościnnej Ziemi Sądeckiej.

W tym roku, ogłoszonym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Rokiem Turystyki Rowerowej, Karpacki Maraton Rowerowy zostanie po raz pierwszy przeprowadzony na trzech trasach: szosowej (w ramach cyklu imprez kolarstwa szosowego ROAD MARATON), terenowej (dla rowerzystów górskich i terenowych) i rodzinnej (dla rodzin z dziećmi).

Impreza ta, z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność, co potwierdza, że turystyka rowerowa jest atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu, a tereny Sądecczyzny doskonałym miejscem czynnego wypoczynku.

Organizatorem Maratonu jest Centralny Ośrodek Turystyki górskiej PTTK we współpracy z Sądecką Organizacją Turystyczną oraz Komisją Turystyki Rowerowej Oddziału PTTK ”Beskid” w Nowym Sączu.

Szczegóły na www.rowery.pttk.pl


Opera "Napój Miłosny" w Regietowie, 28 Lipca 2012

Majówka w RegietowieStadnina Koni Huculskich "Gładyszów" Sp. z o.o. zaprasza na Operę komiczną "Napój Miłosny" do Regietowa 28 lipca 2012 r. Szczegóły w ulotce i na stronie www.huculy.com.pl

Zapisy i informacje w biurze organizatora pod nr tel. 0-18 351 00 18


Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami” tematem wizyty studyjnej 10 dziennikarzy z Niemiec zorganizowanej przy współpracy z Małopolska Organizacja Turystyczna i POIT Berlin   - galeria zdjęć

POIT Berlin 1W dniach 29.05. do 1.06.2012 r.,  gościliśmy na szlaku „Małopolskiej Wsi Pachnącej Ziołami „, 10 dziennikarzy  prasy niemieckiej. Goście zwiedzali gospodarstwa agroturystyczne, degustowali potrawy regionalne z ziołami, nalewki i syropy ziołowe. Zbierali zioła w ogrodach, na łąkach i  w lasach, poznawali tajniki ziół, ich właściwości lecznicze i zastosowanie w kuchni regionalnej. 

Odwiedzili też gościnna  gminę Łącko, podziwiając sady,  degustując  soki i wina Maurera.

W programie nie zabrakło  zwiedzania  budownictwa drewnianego na szlaku architektury drewnianej,  spływu przełomem Dunajca i  zabytków Krakowa.

Wyjechali bardzo zadowoleni,  teraz czekamy  na publikacje w prasie niemieckiej i przyjazdy  turystów z Niemiec.


Majówka w Regietowie, 26-27 Maja 2012

Majówka w RegietowieStadnina Koni Huculskich "Gładyszów" Sp. z o.o. zaprasza na Majówkę do Regietowa 26-27 maja 2012 r. (sobota i niedziela). Szczegóły w ulotce i na stronie www.huculy.com.pl


Wyróżnienie stoiska regionalnego Małopolski na XVII Targach Turystyki i Wypoczynku LATO w Warszawie

W dniach 20 – 22 kwietnia w Warszawie odbyły się targi LATO 2012, podczas których na 1/3 powierzchni stoiska regionalnego Małopolski, członkowie Sadeckiej Organizacji Turystycznej prezentowali oferty turystyczne;  Sadecki Bartnik, Pasieka Barć, Perła Południa, Kolej Gondolowa Krynica, Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla, Gospodarstwo Agroturystyczne „U Grzegorza”, Ski Hotel, DW Beskid,  Rezydencja Leśny Dwór, OSW Hajduczek,  Karpaty Schroniska i Hotele PTTK, Dom Turysty PTTK Nowy Sącz, Ablandia, Ryterski Raj, OWS Andrzejówka, Hotel Mautins. PT Krywań, BT Wactur, Bit-Bort,  Gmina Muszyna, Rytro, Piwniczna, Powiat Nowosądecki,  Koło GGG Tylicz, Bacówka Biały Jeleń, Villa Akiko, Spływ Dunajcem, Stadnika Koni Huculskich.

Na stoisku  prezentowana była bardzo  bogata oferta wypoczynku od turystyki biznesowo-konferencyjnej, po uzdrowiskową, pobyty rodzinne i weekendowe, organizację obozów i kolonii dla dzieci i młodzieży

Dużym zainteresowaniem cieszyły się produkty posiadające certyfikat POT; „Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami” i „Małopolska Wieś dla Dzieci”  ale również   Karpacki Szlak Rowerowy, baza schronisk,  katalog  bazy noclegowej powiatu nowosądeckiego

Wystrój stoiska,  przyciągał  licznie odwiedzających targi, goście  degustowali produkty regionalne; jabłka łąckie, miody z Sądeckiego Bartnika ze Stróż oraz Pasieki Barć z Kamiannej, wody mineralne „Muszyniankę” i „Piwniczankę” oraz regionalne ziołowe potrawy i nalewki. Wystrój stoiska wzbogacały prace  rzeźbiarza ludowego Mariana Mółki.

Tegoroczne  oferty i materiały promocyjne były bardzo profesjonalnie przygotowane i wydane  za co  stoisko regionalne  Małopolski otrzymało wyróżnienie.


1 kwietnia 2012 roku w Regietowie odbędzie się II Jarmark Wielkanocny

II Jarmark WielkanocnyStadnina Koni Huculskich "Gładyszów" Sp. z o.o. zaprasza do Regietowa w niedzielę 1 kwietnia 2012 r. od godz. 12:00 na "II Jarmark Wielkanocny". Szczegóły w ulotce i na stronie www.huculy.com.pl


Sądecka Organizacja Turystyczna Najlepszym Wystawcą Międzynarodowych Targów Turystycznych "Na Styku Kultur" w Łodzi  - galeria zdjęć

W dniach 24-26.02.2012 w Łodzi, członkowie SOT , prezentowali swoje oferty,  podczas  Międzynarodowych Targów Turystycznych  „Na Styku Kultur”.

W targach uczestniczyło ponad 200 wystawców krajowych i zagranicznych, a odwiedziło je 8.500 gości.

Coroczną tradycją Targów NA STYKU KULTUR jest  „KONKURS NA NAJLEPSZEGO WYSTAWCĘ”, który ma na celu wyróżnienie najciekawszych ofert i stoisk prezentowanych podczas imprezy.

Przy ocenie stoisk Jury brało pod uwagę produkty turystyczne prezentowane przez wystawców, oryginalność i różnorodność form promocji,  aranżację stoiska oraz profesjonalizm obsługi.

Główna nagrodę  przyznaną prze jury jednomyślnie, otrzymała Sadecka Organizacja Turystyczna, jest ona wyrazem uznania i zaangażowanie  dla wszystkich członków SOT.

Realizacja targów była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Miasta Nowego Sącza.


Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla produktu „Małopolska Wieś dla Dzieci”  - galeria zdjęć

Tour Salon w Poznaniu i kolejny sukces SOT. Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla produktu „Małopolska Wieś dla Dzieci”

Tour Salon w Poznaniu (19-22.10.2011), to kolejne targi, w których członkowie SOT brali udział. Na stoisku prezentowano materiały promocyjne regionu sądeckiego oraz oferty przedsiębiorców branży turystycznej. Miedzy innymi: Powiatu Nowosądeckiego, Miasta i Gminy Muszyna, Piwnicznej-Zdroju, Rytra, Centrum Informacji Turystycznej Nowy Sącz, wydawnictw SOT ( Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami, Małopolska Wieś dla Dzieci, Małopolska Miodowa Kraina, Karpacki Szlak Rowerowy ze szlakami łącznikowymi, Hoteli; Perła Południa, Geovity, Ski Hotelu, Ośrodka Hajduczek, Alpiny Sport, Andrzejówki, Spółki „Karpaty” PTTK, Domu Turysty PTTK,  Korony, Biur; Wactur, LaVista, Krywań, Sądeckiego Bartnika, stacji narciarskiej Ryterski Raj oraz Flisaków Pienińskich.

Po raz pierwszy byliśmy obecni na wspólnym stoisku Małopolski, zorganizowanym przez Małopolską Organizację Turystyczną. Stoiska to zostało nagrodzone „za najlepiej zaprojektowane stoisko, realizujące strategię marketingową firmy”.

Targi w Poznaniu to deszcz nagród dla Małopolski; złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, „Godło Róży Regionów 2011” dla Województwa Małopolskiego oraz wyróżnienie dla Powiatu Nowosądeckiego.

 Na gali wręczenia Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej Województwo Małopolskie odebrało Certyfikat za produkt turystyczny „Małopolski Festiwal Smaków” natomiast Sądecka Organizacja Turystyczna została nagrodzona za produkt poświęcony najmłodszym turystom - „Małopolską Wieś dla Dzieci”.

W XX Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej Region uzyskał I miejsce w kategorii Informatory Krajoznawcze i foldery oraz II miejsce w kategorii Przewodniki za Szlak Architektury Drewnianej.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

A wystawcom dziękujemy za udział w targach.Małopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki

Małopolska wieś dla dzieci

W piątek 14 października na Polanie Sosny w Niedzicy, odbyły się Małopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki połączone z rozstrzygnięciem XII edycji plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Małopolski” mającym na celu wyłonienie najciekawszych ofert turystycznych Małopolski. 

Gospodarzami imprezy byli:  Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Witold Latusek, Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Leszek Zegzda oraz Wójt Gminy Łapsze Niżne Paweł Dziuban.

Podczas gali ogłoszone zostały oficjalnie wyniki XII edycji plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Małopolski”


Sadecka Organizacja Turystyczna została uhonorowana  dwukrotnie:Wawrzyn Polskiej Turystyki dla SOT - galeria zdjęć

Sądecka Organizacja Turystyczna została laureatem „Wawrzyna Polskiej Turystyki”  oraz otrzymała nominację powołania na członka Polskiej Akademii Innowacji Turystyki.
To pierwszy „Wawrzyn Polskiej Turystyki” w Małopolsce
Kapituła pod przewodnictwem Pani Katarzyny Sobierajskiej Wawrzyn Polskiej Turystyki– Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki w składzie:
 • Biskup Edward Janik – Episkopat Polski
 • Ryszard Konwerski – Prezes Polskiego Klubu Biznesu
 • Jan Korsak – Prezes Polskiej Izby Turystycznej
 • Kazimierz Kowalski –Prezes Zarządu Fundacji „Polish Prestige Hotels”
 • prof. dr Janusz Merski –Rektor ALMAMER Szkoły Wyższej
 • Andrzej Nierychło –Redaktor TV Biznes
 • dr Witold Rybczyński – Prezes Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Turystyki
 • Rafał Szmytke –Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej
 • Władysław Jerzy Wężyk Z-ca Sekretarza Generalnego ds. Zagranicznych w Krajowej Izbie Gospodarczej 
nagrodziła Sądecka Organizację Turystyczną za działalność na rzecz innowacji oraz wyjątkowych dokonań społecznych i gospodarczych w dziedzinie turystyki.
Statuetkę honorowy dyplom i nominację do Akademii, wręczali Bożenie Srebro,  Minister Katarzyna Sobierajska, prof. Janusz Merski oraz dr Witold Rybczyński podczas uroczystej gali w dniu 1.10.2011   w ALMAMER Szkole Wyższej w Warszawie.


 Zagłosuj na "Małopolską Wieś dla Dzieci”, zagłosuj na jedyną w Polsce ofertę dla Dzieci!!!!!
Małopolska wieś dla dzieci 

Małopolska Wieś dla Dzieci” jest w ogólnopolskim finale konkursu na najlepszy produkt turystyczny w Polsce.


Głosowanie tylko do 17 października na stronie: www.produkt-turystyczny.otowakacje.pl.

 

To już kolejna edycja plebiscytu sygnowanego przez Polską Organizację Turystyczną na Najlepszy Produkt Turystyczny - wybór Internautów. Za pośrednictwem serwisu otoWakacje.pl, możesz oddać głos na jedyną w Polsce ofertę wypoczynku dla Dzieci.

Wśród Internautów rozlosowane zostaną nagrody: aparaty fotograficzne Canon, zestawy przewodników weekendowych po Polsce Wydawnictwa Pascal, iPody Shuffle 2 GB oraz plecaki Hannah.10-lecie SOT - galeria zdjęć
10 lat SOT :) 

15 września 2011 roku w Hotelu Perła Południa w Rytrze, odbył się Jubileusz 10-lecia działalności SOT. - czytaj dalejI Festyn "Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami"- galeria zdjęć
I Festyn
Produkt "Małopolska Wieś Pachnąca ziołami" był inspiracją do zorganizowania w dniu 21 sierpnia 2011 roku, I Festynu w Parku Zdrojowym w Wysowej Zdroju.

Inicjatorką i organizatorem festynu była Julia Prokopowicz ze Stowarzyszenia Agoturystyki przy współpracy: Sadeckiej Organizacji Turystycznej, Województwa Małopolskiego ,Wójta Gminy Uście Gorlickie, Uzdrowiska Wysowa Zdrój, Sołtysa Wysowej Zdroju

Festyn miał na celu przybliżeniu mieszkańcom, turystom , kuracjuszom przebywającym w uzdrowisku Wysowa, terenu objętego "Naturą 2000" bogactwo natury, jakim są zioła występujące na łąkach w lasach oraz gospodarstwach agroturystycznych Beskidu Niskiego.

Podczas festynu goście mogli zapoznać się z ofertą „ Małopolskiej Wsi Pachnącej Ziołami”, zdegustować potrawy ziołowych oraz zakupić różnorodne odmiany ziół świeżych i ziołowych, książki o tematyce ziołowej.

Nie zabrakło też, gospodarstw agroturystycznych ze szlaku ziołowego, twórców ludowych z pokazem rękodzielnictwa artystycznego oraz kuchni regionalnej.